Psychoterapia wspomagająca

0

Psychoterapia wspomagająca, prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniona, opiera się na empatycznej i wspierającej relacji pomiędzy osobą dotkniętą chorobą a terapeutą. Zachęcaj do wyrażania emocji, a terapeuta współpracuje, dostarczając rozwiązania problemów. Psychoterapia skoncentrowana na problemie, będąca formą terapii wspomagającej, może być skutecznie stosowana przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Produkty na elektrowstrząsy

W terapii elektrowstrząsowej elektrody umieszcza się na głowie, a gdy osoba dotknięta chorobą jest znieczulona, do mózgu zostaje poddana seria wstrząsów elektrycznych, wywołując krótki atak. Wykazano, że takie lekarstwo jest najlepsze w przypadku ciężkiej rozpaczy. Wiele osób biorących udział w tej procedurze doświadcza chwilowej amnezji. Jednak wbrew doniesieniom mediów terapia elektrowstrząsami jest chroniona i praktycznie nie powoduje innych problemów – zobacz – fundacjaster.org.pl. Modne stosowanie środków znieczulających i zwiotczających mięśnie znacznie zmniejszyło ryzyko.

Istnieją różne terapie stymulacji umysłu, podobne do powtarzalnej przezczaszkowej stymulacji magnetycznej i stymulacji nerwu błędnego, które pomogą osobom z depresją niereagującą na leki ani psychoterapię. Terapie takie polegają na aktywowaniu lub natychmiastowym stymulowaniu umysłu za pomocą pól magnetycznych lub implantów stymulujących nerw błędny. Uważa się, że stymulowane komórki uwalniają przekaźniki chemiczne (neuroprzekaźniki), które pomagają modulować temperament i powinny następnie łagodzić oznaki rozpaczy.

  • Lęk to uczucie nerwowości, strachu lub niepokoju, zwykle odczuwane przez ludzi. Może występować w różnych zaburzeniach psychicznych, w tym uogólnionych dysfunkcjach lękowych, dysfunkcjach z paniką i fobiach. Chociaż każda z tych chorób jest zupełnie inna, wszystkie charakteryzują się cierpieniem i dysfunkcjami, szczególnie związanymi z lękiem i zmartwieniami.
  • Oprócz lęku regularnie występują objawy fizyczne, takie jak duszność, zawroty głowy, pocenie się, szybkie bicie serca i/lub drżenie.

Problemy lękowe zazwyczaj radykalnie zmieniają codzienne zachowanie jednostki, zmuszając ją nawet do trzymania się z daleka od pewnych problemów i warunków.
Diagnozę stawia się na podstawie określonych, wcześniej ustalonych kryteriów.
Większość osób czerpie ogromne korzyści z medycyny, psychoterapii lub obu.
Lęk jest tradycyjną reakcją na zagrożenie lub stres psychiczny. Lęk typu normalnego ma swoje korzenie w strachu i jest niezbędny, ponieważ w efekcie końcowym jest praktyczny do przetrwania. Kiedy przechodzisz przez niebezpieczeństwo, nerwowość wywołuje reakcję walki lub ucieczki. W związku z tą reakcją zachodzą liczne dostosowania fizyczne, podobne do zwiększonego przepływu krwi do jelit i tkanki mięśniowej, co zapewnia witalność i energię potrzebną do poradzenia sobie ze szkodliwą sytuacją, podobnie jak ucieczka przed agresywnym zwierzęciem lub przed atakiem napastnik.

Jednak nerwowość jest brana pod uwagę jako zaburzenie, gdy objawia się w nieodpowiednim momencie sam typowo jest tak intensywny i długotrwały, że zakłóca normalne działania jednostki dysfunkcja jest bardziej rozpowszechniona niż inne rodzaje chorób psychicznych i dotyka około 15% dorosłych w Stanach Zjednoczonych. Znaczący niepokój może utrzymywać się przez lata i u konkretnej osoby odczuwającej lęk może zacząć być odczuwany regularnie. Z tego i innych powodów problemy nerwowe zazwyczaj pozostają niezdiagnozowane lub nieleczone.

Problemy lękowe obejmują

Uogólnione zaburzenie lękowe Napady paniki i dysfunkcje paniki specyficzne problemy z fobią. Niepokój psychiczny, który pojawia się natychmiast lub wkrótce po doświadczeniu bardzo traumatycznej sytuacji, nie jest już klasyfikowany jako zaburzenie nerwowe. W drugim przypadku problemy te są klasyfikowane jako problemy związane z traumatycznymi i napiętymi okazjami i obejmują ostrą dysfunkcję stresową, zaburzenia adaptacyjne i dysfunkcję po stresie pourazowym. Przyczyny problemów z napięciem. Przyczyny zaburzeń lękowych nie są w pełni zidentyfikowane, ale mogą dotyczyć następujących schorzeń:

  • Czynniki genetyczne (w tym rodzinna przeszłość dotycząca zaburzeń napięcia)
  • Środowisko (np. przeżycie stresu lub traumatycznego zdarzenia)
  • Rozwój psychologiczny
  • Patologia organizmu
  • Zaburzenie lękowe może być wywołane stresem środowiskowym, takim jak rozpad niezbędnego związku lub narażenie na katastrofę zagrażającą życiu.

Dysfunkcja lękowa może pojawić się, gdy reakcja na stres jest niewystarczająca lub gdy ktoś jest przytłoczony wydarzeniami. Na przykład niektórzy ludzie nie mają żadnego problemu z przemawianiem przed widzami. Inni natomiast boją się tego, stają się niespokojni i doświadczają objawów, takich jak pocenie się, strach, szybkie bicie serca i drżenie. Ci ludzie boją się nawet rozmawiać w małej grupie. Lęk zwykle pojawia się w rodzinie. Lekarze sądzą, że niektóre z tych tendencji mogą być dziedziczne, jednak część najprawdopodobniej wynika z życia w towarzystwie osób niespokojnych.

Czy wiedziałeś o tym…

Zaburzenia lękowe są najczęstszym zaburzeniem psychicznym. Określona osoba cierpiąca na zaburzenia nerwowe jest bardziej niż inne narażona na depresję. Lęk może być spowodowany sytuacją fizyczną lub substancją psychoaktywną [newline]Lęk może być dodatkowo spowodowany typową sytuacją medyczną lub użyciem lub odstawieniem (wycofaniem) substancji psychoaktywnej. Podstawowe patologie fizyczne, które mogą powodować stany lękowe, to:

Choroby serca podobne do niewydolności wieńcowej i zaburzeń rytmu serca (arytmie)
Zaburzenia hormonalne (endokrynologiczne) odpowiadające nadczynności nadnerczy (nadczynność kory nadnerczy), nadczynności tarczycy (nadczynność tarczycy) lub guzowi wydzielającemu hormony zwanemu guzem chromochłonnym
Zaburzenia płuc (oddechowe), odpowiadające astmie oskrzelowej i ciągłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP)

Psychoterapia wspomagającaWreszcie gorączka może również powodować nerwowość. U nieuleczalnie chorych osób stan lękowy może wynikać ze strachu przed śmiercią, bólu i problemów z oddychaniem (depresja i stany lękowe). Substancje psychoaktywne, które mogą wywoływać stany lękowe, obejmują:

  • Alkohol
  • Używki (takie jak amfetamina)
  • Kofeina
  • Kokaina
  • wiele przepisanych leków, takich jak kortykosteroidy
  • niektóre dostępne bez recepty produkty odchudzające, podobne do tych zawierających guaranę, kofeinę lub oba produkty ziołowe

Odstawienie alkoholu lub środków uspokajających, podobnych do benzodiazepin (stosowanych w leczeniu stanów lękowych; patrz odpowiedni wpis w tabeli Leki stosowane w leczeniu zaburzeń lękowych), może powodować niepokój i różne objawy podobne do bezsenności i niepokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here